Zakończono konsultacje pierwszej części „Naszej Szkoły”

Do 9 lutego można było przesyłać opinie i uwagi na temat pierwszej części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów „Nasza szkoła”.

W ramach konsultacji społecznych z treścią podręcznika zapoznało się 5750 osób. Do MEN nadesłano kilkanaście opinii. W części zintegrowanej podręcznika zwrócono uwagę na zawarte w nim treści przyrodnicze, geograficzne i historyczne – w tym przybliżenie tematyki drugiej wojny światowej. Z zainteresowaniem spotkał się także materiał dotyczący funkcjonowania państwa. Sposób prezentacji tych treści został oceniony pozytywnie. Doceniono pojawienie się informacji na temat innych państw i kontynentów. Ponadto uwagę zwrócił też dział podręcznika zintegrowanego „Zaułek słówek”.

W podręczniku do matematyki uczestnicy konsultacji docenili układ treści skonstruowany tak, aby pozwalał uczniom powtórzyć materiał wprowadzony w klasie drugiej i rozszerzyć go jednocześnie o nowe zagadnienia.

Pozytywnie oceniono zadania praktyczne oraz działy „Przystanek zadanek” i „Powtórki przez pagórki”. Pojawiły się również opinie na temat potrzeby wprowadzenia tabliczki mnożenia wcześniej. Na tyle, żeby wiedza uczniów mogła być utrwalona do końca trzeciej klasy.

Pierwsza część podręcznika dla trzecioklasistów składa się z podręcznika do edukacji zintegrowanej oraz matematyki. Można się z nią zapoznać na stronie www.naszaszkola.men.gov.pl

Wraz z „Naszą szkołą” uczniowie m.in. zwiedzą wszystkie kontynenty, poznają „Legendę o chlebie” i otrzymają odpowiedź na pytanie „Dlaczego mózg jest ważny?”. Na matematyce poznają plany, jednostki i czas. Podziałają na liczbach i popracują nad figurami.

Autorkami podręczników do edukacji zintegrowanej w trzeciej klasie są Maria Lorek i Monika Zatorska. Książkę do matematyki przygotowała Agata Ludwa we współpracy z Marią Lorek.

Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z darmowego podręcznika „Nasza szkoła” będą korzystać od 1 września 2016 r. Już teraz z zapewnionych i przygotowanych przez MEN książek uczą się uczniowie klas pierwszych i drugich.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

men

źródło

admin