Blisko dwa miliony uczniów zaczyna ferie zimowe

W województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim właśnie ruszyły ferie zimowe.

Do 28 lutego od szkoły odpoczywać będzie 1 709 021 uczniów z 10 284 szkół. Uczniowie z pięciu województw przerwę w nauce mają jako ostatni spośród wszystkich dzieci z całego kraju.

W najbliższy poniedziałek do nauki wrócą natomiast uczniowie z Mazowsza, województwa dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich przerwa w nauce zaczęła się 30 stycznia.

Z kolei uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego mieli ferie od 16 do 31 stycznia. Z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 23 stycznia do 7 lutego.

W sumie w tym roku szkolnym w całym kraju ferie zimowe będzie miało prawie 5 milionów uczniów (4.865.331) z 28.845 szkół dla dzieci i młodzieży.

Warto przypomnieć, że od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw uczniowie mieli wolne w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych. Przysparzała także spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZED WYJAZDEM NA ZIMOWISKO – sprawdź!

Udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

men

źródło

admin