Zapraszamy pracodawców do udziału w kolejnym spotkaniu branżowym

Przypominamy, że w dniach 5 i 6 grudnia w Warszawie (Hotel Holiday Park, ul. Heroldów 1B) odbędzie się kolejne z cyklu dwunastu seminariów branżowych. Tym razem do udziału w konferencji zapraszamy pracodawców z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej oraz spożywczej. We wtorkowym spotkaniu udział weźmie wiceminister Marzena Machałek.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Karol Okrasa, absolwent technikum gastronomiczno-hotelarskiego a zarazem jeden z najbardziej cenionych kucharzy w Polsce.

Celem seminariów jest wypracowanie konkretnych zmian w szkolnictwie branżowym w oparciu o uwagi i praktyczne wskazówki pracodawców. We wcześniejszych spotkaniach udział wzięli przedstawiciele branż m.in.: fryzjersko-kosmetycznej, artystyczno-medialnej, skórzano-obuwniczej, włókienniczo-odzieżowej, transportu kolejowego, drogowego, ekonomiczno-administracyjnej, a także ochrony zdrowia i drzewno-meblarskiej.

– Liczymy na to, że pracodawcy aktywnie włączą się w zmienianie szkolnictwa zawodowego. Polska gospodarka potrzebuje dobrze wykształconych fachowców – podkreśla Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.

W każdym spotkaniu uczestniczą przedstawiciele pracodawców, resortów związanych z daną branżą, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dyskusje dotyczą najważniejszych aspektów kształcenia zawodowego. Chodzi o odpowiedź na pytania: w jakich branżach i zawodach powinniśmy uczyć młodych ludzi i jak należy weryfikować wiedzę i umiejętności uczniów. Ważne jest również omówienie problemów danej branży i jej potrzeb. Głos pracodawców i praktyków jest więc kluczowy.

Program spotkania

Harmonogram seminariów

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Seminarium branżowe zostało zorganizowane w ramach projektu Ośrodka Rozwoju Edukacji pn. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 1: Forum partnerów społecznych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

men

źródło

admin