728 x 90

Jakich produktów nie może zabraknąć w firmie sprzątającej?

Jakich produktów nie może zabraknąć w firmie sprzątającej?

Firma oferująca usługi sprzątania biur, mieszkań czy innych osiedli to popularny pomysł na biznes. Nic dziwnego, bowiem takie usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli chcemy, aby nasza firma sprzątająca działała sprawnie, nie możemy zapomnieć o zakupie odpowiednich produktów. W co powinniśmy zaopatrzyć naszych pracowników?

Środki dezynfekujące

Środki dezynfekujące to podstawa dla osób zajmujących się profesjonalnie czyszczeniem wnętrz. W obecnych czasach szczególnie trudno obejść się bez odpowiedniego płynu do dezynfekcji. Dobrej jakości płyn dezynfekujący, np. Diversey Divodes FG, pozwoli na skuteczne wyeliminowanie szkodliwych drobnoustrojów. W przypadku firm lepiej najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakup płynu w dużym opakowaniu, na przykład pięciolitrowym. Przydatne mogą być także płyny o działaniu czyszcząco-dezynfekująco-wybielającym, np. Domestos Professional Citrus Fresh, który wyróżnia się dużą wydajnością, a także przyjemnym, cytrusowym zapachem.

Mopy

Bez odpowiedniego mopa czyszczenie podłóg byłoby sporym wyzwaniem. Na szczęście obecnie znalezienie dobrej jakości akcesoriów nie jest problemem. Profesjonaliści najczęściej wybierają mopy Vileda, przede wszystkim z uwagi na ich wytrzymałość oraz na fakt, że w odróżnieniu od większości innych marek, mopy Vileda nie pozostawiają smug. Jeśli chcemy zaoszczędzić, warto rozejrzeć się za zestawem składającym się z mopa Supermop AG, specjalnego wiaderka oraz gąbki Pur Active.

Środki do czyszczenia łazienek

Łazienki mają to do siebie, że często powstają w nich zabrudzenia trudne do usunięcia bez zastosowania specjalistycznych środków czyszczących. Do mycia luster i innych powierzchni zmywalnych najlepiej nada się płyn Cif Window & Multi Surface, który pomoże w doczyszczeniu zabrudzeń, a jednocześnie zapewni miły aromat. Przy myciu luster (a także okien) przyda się także gumowa ściągaczka wody, która jest znacznie wydajniejsza niż wycieranie okien czy luster przy pomocy jednorazowych ręczników. Do mycia podłóg w łazience najlepiej zastosować koncentrat płynu Cif Oxy-Gel. Do wypełnienia ośmiolitrowego wiadra wystarczy nam zaledwie 80-160 mililitrów takiego płynu, jest to zatem dobry wybór, jeśli jesteśmy oszczędni.

Środki do czyszczenia kuchni

W przypadku kuchni największym kłopotem jest osadzanie się tłuszczu. Jednym z najlepszych środków o działaniu odtłuszczającym jest Cif Cleaner Degreaser RTU. Oprócz tego typu specyfików trzeba zakupić odpowiednie akcesoria służące do czyszczenia powierzchni kuchennych, np. zapas wykonanych z mikrowłókien ściereczek Vileda Daystar, czy szczotkę ręczną Superior od tego samego producenta. Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników, konieczny będzie także zakup rękawic roboczych. Tu również w sukurs przyjdzie nam firma Vileda Professional, która produkuje popularną serię rękawic Contract, skutecznie chroniących dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów i innych środków chemicznych.

Dobry sprzęt kluczem do sukcesu

Jeżeli pracownicy naszej firmy sprzątającej będą mieli do dyspozycji akcesoria i środki od sprawdzonych producentów, możemy być pewni, iż jakość wykonywanej przez nich pracy poprawi się, co pomoże nam w przyciągnięciu nowych klientów. Z tej przyczyny nie warto lekceważyć tego problemu. Środki czystości najlepiej zakupić w Internecie – po pierwsze będziemy mogli wybierać spośród większej gamy towarów niż w sklepie stacjonarnym, po drugie ważnym atutem są niższe ceny.

źródło: magazynczystosci.com – mycie podłóg

Najnowsze wpisy