728 x 90

W co warto wyposażyć namiot cateringowy? – poradnik

W co warto wyposażyć namiot cateringowy? – poradnik

Namioty cateringowe doskonale nadają się do organizowania imprez plenerowych. Sprawdzają się zarówno w roli lokalu gastronomicznego, jak i punktu informacyjnego czy wystawy. Jednak, aby mogły odpowiednio spełniać swoją funkcje, powinny zostać wyposażone w dodatki, niezbędne do właściwej obsługi gości czy zapewnienia im pełnego komfortu przebywania pod namiotem. W co zatem warto wyposażyć namiot cateringowy?

Meble cateringowe

Niezależnie od przeznaczenia namiotu cateringowego, do niezbędnego wyposażenia tego typu konstrukcji należą meble cateringowe. Dzięki nim goście mogą komfortowo spożyć swój posiłek. Wybierając konkretne produkty, warto zwrócić uwagę zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę wykonania, która powinna pasować do wystroju całego wnętrza. Bardzo istotna jest także możliwość ich wygodnego przechowywania. Meble cateringowe powinny być składane i proste w montażu, jednak muszą jednocześnie charakteryzować się solidnością i elegancją. Najlepiej jest zatem wybierać modele nowoczesne o prostej, uniwersalnej linii, w których zastosowano ciekawe rozwiązania. Pamiętajmy oczywiście, aby dopasować ilość ław lub krzeseł do wielkości blatów stołów, dzięki czemu zagwarantujemy gościom namiotu całkowity komfort i wygodę.

Podłogi

Namioty cateringowe rozstawiane są najczęściej na miękkiej ziemi lub trawie. Niestety w tym przypadku meble mogą okazać się bardzo niestabilne i ulegać szybszemu niszczeniu. Nierówne podłoże sprzyja także potknięciom i upadkom, które mogą okazać się bardzo ryzykowne podczas tańca czy serwowania dań na świeżym powietrzu. Rozwiązaniem tego problemu są modułowe podłogi, dzięki którym z łatwością wypełnimy nawet bardzo duży namiot cateringowy. Produkty tego typu dostępne są w wielu wariantach – od płyt z tworzywa, przez drewniane legary pokryte wykładziną, aż po naturalne deski z prawdziwego drewna. Wybór zależy zarówno od zasobności naszego portfela, jak i wielkości namiotu oraz oczekiwanych rezultatów. Inną podłogę wybierzemy bowiem na przyjęcie komunijne, a inną w przypadku otwartego serwisu gastronomicznego.

Dodatkowe namioty ekspresowe lub pawilony ogrodowe

Jeśli impreza plenerowa mająca miejsce w namiocie, należy do spotkań o charakterze otwartym, warto zadbać nie tylko o wyposażenie samego zadaszenia, ale również otaczającego go terenu. Kiedy obsługiwanych gości jest naprawdę wielu, nawet duży namiot cateringowy może okazać się niewystarczający. W takim przypadku powinniśmy zatroszczyć się o zapewnienie klientom dodatkowej przestrzeni do spożywania posiłków, odpowiednio zabezpieczonej przed niekorzystnym działaniem słońca czy deszczu. Meble cateringowe w postaci stołów, ław i krzeseł należy ochronić za pomocą namiotów ekspresowych lub pawilonów ogrodowych. Charakteryzują się one stosunkowo lekką konstrukcją, a także bardzo szybkim i łatwym montażem. Ich rozstawienie nie powinno zatem stanowić żadnego problemu. Co więcej, wybranie namiotów z ograniczoną liczbą ścian bocznych zupełnie nie wpłynie na komfort obsługi klientów ani widoczność samego namiotu cateringowego. Pozwoli natomiast wygodnie spożyć zamówione potrawy.

Sam namiot cateringowy nie wystarczy, aby zorganizować udane przyjęcie czy imprezę plenerową o charakterze gastronomicznym. Niezbędne są także wygodne i funkcjonalne meble cateringowe, dostosowane do okoliczności oraz liczby gości, a także praktyczna podłoga, która pozwoli stabilnie je rozstawić i bezpiecznie poruszać się pod zadaszeniem namiotu cateringowego.

 

Najnowsze wpisy