728 x 90

3 pomysły na wyłożenie ścian w łazience

3 pomysły na wyłożenie ścian w łazience

W ostatnich latach można zauważyć, że wśród trendów królują te, które czerpią inspiracje z natury. Dlatego coraz częściej do dekoracji pomieszczeń wykorzystuje się elementy wykonane z materiałów, takich jak kamień naturalny. Sprawdź 3 pomysły na ściany z kamieni naturalnych w Twojej łazience.

Kamień naturalny – ponadczasowy, elegancji i trwały

Co sprawia, że kamień naturalny wykorzystywany jest tak chętnie w aranżacji wnętrz? Jest to materiał, który wyróżnia się zarówno elegancją, naturalnym i unikalnym wyglądem, jak i dużą trwałością.  Ponadto ma szerokie zastosowanie, ponieważ możesz użyć go do dekoracji ścian, a także podłóg w łazience.

Ściany z kamieni naturalnych najczęściej zrobione są z kamieni, takich jak:

  • marmur (pasuje niemal do każdego wnętrza, wygląda niezwykle efektownie na dużych powierzchniach),
  • trawertyn (ze względu na dużą porowatość jest wrażliwy na wilgoć dlatego lepiej unikać go w miejscach o dużym zawilgoceniu),
  • onyks (wyróżnia się oryginalną i nieregularną kolorystyką, przez co doskonale sprawdza się w mozaikach z kamienia naturalnego).

Tak naprawdę możesz użyć każdego rodzaju kamienia do dekoracji łazienki, o ile jest on odpowiednio wypolerowany oraz zaimpregnowany. W przypadku mniej trwałych kamieni możesz zdecydować się po prostu na użycie ich jako niewielkiego elementu dekoracyjnego.

3 pomysły na wyłożenie ścian w łazience

Ściany z kamieni naturalnych wyglądają bardzo efektownie, a zarazem elegancko. Dlatego doskonale sprawdzają się w przypadku nowoczesnych, a także minimalistycznych aranżacji wnętrz. Poniżej znajdziesz 3 pomysły na wyłożenie ścian w łazience przy użyciu kamieni naturalnych.

  1. Mozaiki z kamienia naturalnego – mogą mieć formę dekorów (składają się one z drobnych kamieni o nieregularnym kształcie), płytek mozaikowych (dobrze sprawdzają się również na większych powierzchniach dlatego oprócz ścian, można wyłożyć nimi podłogę) oraz parkietów mozaikowych (wykonane z dopasowanych kawałków kamienia, mają regularny kształt np. kwadratów lub prostokątów). Mozaika ma bardzo naturalny wygląd co sprawia, że dobrze łączy się z innymi organicznymi materiałami np. drewnem.
  2. Pojedyncze ściany z kamieni naturalnych – nie jest powiedziane, że wszystkie ściany w łazience musimy wyłożyć jednym materiałem. Jeśli obawiasz się, że zbyt duża ilość kamienia w łazience będzie wyglądać zbyt przytłaczająco, możesz pokryć nim tylko jedną ścianę.
  3. Efektowne połączenie kamienia naturalnego z odpowiednim oświetleniem – kamień to materiał, który zawdzięcza swoją dużą popularność m.in. dzięki temu, że jest wszechstronny i łatwo połączyć go z innymi materiałami. Niezwykle efektownie wygląda również w połączeniu z odpowiednim oświetleniem. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być wyłożenie kamieniem ściany za dużym podwójnym lustrem i delikatne oświetlenie go za pomocą żółtego światła pod umywalką. Takie zestawienie wygląda niezwykle efektownie i nada Twojej łazience niepowtarzalnego charakteru.

 

 

 

 

Najnowsze wpisy