728 x 90

Growboxy Herbgarden – co je wyróżnia?

Growboxy Herbgarden – co je wyróżnia?

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na zestawy umożliwiające miejskim ogrodnikom efektywną uprawę roślin, producenci growboxów stale poszerzają swoją ofertę. Jak wybrać growbox dostosowany do naszych potrzeb? Wystarczy zarys ogrodniczych planów i wybór doskonałego jakościowo produktu w korzystnej cenie.

Miejskie ogrodnictwo cieszy się coraz większą popularnością – okazuje się, że uprawa roślin, także tych jadalnych, możliwa jest w każdych warunkach. Nie musisz posiadać przydomowego ogródka. Wystarczy odrobina miejsca w pokoju czy na balkonie, by zacząć sadzić kwiaty i zioła na własną rękę. Growboxy zajmują niewiele miejsca, są kompaktowe, łatwe w obsłudze i, przy odpowiednim zastosowaniu się do zasad uprawy poszczególnych roślin, stwarzają poszczególnym gatunkom warunki rozwojowe mogące konkurować z naturalnymi.

Growbox, czyli namiot uprawowy

Growbox jest zestawem do uprawy roślin w pomieszczeniach zamkniętych. Zaopatrując się w taki zestaw, mieszkańcy bloków mogą założyć własne „ogródki” w garażach, piwnicach czy pokojach. Growbox zapewnia też kontrolę nad warunkami środowiskowymi, co często skutkuje lepszym rezultatem niż w przypadku tradycyjnego ogrodnictwa. Growbox zazwyczaj ma postać wentylowanego namiotu. Są ekologicznym rozwiązaniem – umożliwiają wyeliminowanie środków ochrony roślin, co wiąże się z lepszą jakością warzyw, owoców i ziół uprawianych w growboxach.

Czym kierować się w wyborze Growboxa?

Wybierając odpowiedni zestaw do uprawy roślin, należy przede wszystkim kierować się doświadczeniem, które posiadamy, oraz skalą ogrodniczego przedsięwzięcia, które mamy w planach. Producenci growboxów zazwyczaj oferują różne rodzaje zestawów, wśród których coś dla siebie mogą znaleźć zarówno profesjonaliści, jak i ci stawiający pierwsze kroki w miejskim ogrodnictwie. Zaczynając swoją przygodę z growboxem, warto wybrać pomniejszony zestaw dla początkujących. Bardziej zaprawieni w bojach mogą wybrać kompleksowe systemy hydroponiczne i growboxy wzbogacone o system zaawansowanej kontroli, w tym elektroniczny programator i cyfrowy układ zasilania.

Growboxy Herbgarden – co je wyróżnia? 

Herbgarden jest producentem, który bierze pod uwagę całe spektrum potrzeb swoich klientów, oferując zestawy najróżniejszej wielkości, począwszy od niewielkich namiotów o wymiarach 35x35x90 aż po dwuskrzydłowe namioty do uprawy sięgające wymiarów 240x120x200. Z tego względu z oferty Herbgarden mogą skorzystać zarówno początkujący ogrodnicy, jak i ci bardziej doświadczeni, planujący uprawy na większą skalę. Każdy namiot wykonany jest z materiału odblaskowego, co umożliwia regulację temperatury, zapobiegając jej niekontrolowanym wzrostom i spadkom. Dzięki temu, że namioty zasuwane są na suwak, użytkownicy mogą z łatwością składać je i rozkładać. Growboxy Herbgarden zapewniają pełną wodoszczelność, co przekłada się na dobrostan uprawianych roślin. Wielkim ułatwieniem jest również zastosowanie przez producenta materiału, który można prać, dzięki czemu czyszczenie namiotu jest znacznie mniej kłopotliwe i pracochłonne.

Korzyści z uprawy roślin w growboxie są bardzo duże. Oprócz możliwości prowadzenia hodowli przez cały rok zyskujemy również dużą kontrolę nad warunkami do rozwoju roślin. Zebrane plony są ekologiczne, pozbawione herbicydów i innych środków ochrony roślin.

źródło: growtent.pl – lampy led do roślin

Najnowsze wpisy