728 x 90

Pomysły na świąteczne dekoracje

Pomysły na świąteczne dekoracje

Zbliżają się Święta! Dorośli i dzieci czekają na te chwile radości i niezwykłej magii. Dla wielu ludzi są to najbardziej uroczyste dni w ciągu całego roku. Należy więc zadbać, by spędzić ten czas w świątecznej oprawie i radosnym nastroju.

Jakie mamy świąteczne zwyczaje w dekorowaniu?

Ważną i charakterystyczną cechą Bożego Narodzenia jest odświętny wystrój i przygotowanie dekoracji w polskich domach. Wiele rodzin czerpie inspiracje z wielopokoleniowych tradycji i świątecznych nawyków. Z pomocą w realizacji tych pomysłów przychodzą doskonale na ten czas przygotowane sklepy w Zakopanem. Sprzedawcy tworzą aranżacje i zasypują półki artykułami, które nawiązują do Świąt i pozwalają uzyskać świąteczną atmosferę. Główny element dekoracyjny wnętrza to oczywiście choinka, która skupia na sobie dużo zainteresowania i stanowi inspiracje dla naszych pomysłów. Jesteśmy miłośnikami zarówno choinek sztucznych, jak i żywych. Ważne w przygotowaniach jest odświętne nakrycie i ozdoby stołu świątecznego. Spowijamy odświętnym obrusem stół i upiększmy świecami. By wprowadzić niezwykły klimat, zakopiańscy sprzedawcy otulają wszystko kolorowymi lampkami. Więc nasza choinka, domy i ogrody zostają ubrane w tysiące światełek.

Jakich dekoracji świątecznych poszukujemy dla siebie ?

Czas przedświąteczny wprowadza sklepy w Zakopanem i kupujących w wyjątkowe dekoracyjne szaleństwo. Zachęcają wystawy sklepowe i w tle słyszane kolędy. Zatem kupujemy choinki i ozdoby do ich przystrojenia, lśniące bombki i łańcuchy, oraz lampki. Dobrze jest wybrać jeden styl lub motyw dominujący w aranżacji domu. Niektórzy trzymają się zasady im więcej kolorów tym lepiej, inni poszukują stonowanych barw, delikatnej kolorystyki. Warto też postawić na jeden kolor, jednak w różnych odcieniach, takie efekty dekoracyjne możemy oglądać na wielu sklepowych aranżacjach w Zakopanem. Świąteczny klimat tworzą także dodatki jak ozdobne świece na wigilijnym stole, dekoracyjne światełka, stroiki czy świąteczne wianki. Dekoracji świątecznych nie powinniśmy ograniczać jedynie do stołu i do choinki, warto ozdobić cały dom i jego wnętrze, by sprawić sobie i bliskim radość. Uroczystej atmosfery dodadzą ozdobne lampy np.w formie bożonarodzeniowej gwiazdy lub jemioła wisząca nad stołem. Rodzinne i ciepłe święta łączą się też z wypoczynkiem, dobry pomysłem jest ozdobienie kanapy w poduszki ze świątecznymi motywami renifera. Narzucenie mięciutkiego koca i przygotowanie w kubku z Mikołajem gorącego kakao.

sklepach zakopiańskich i na świątecznych bazarach znajdziemy mnóstwo ozdób i dekoracji na czas Bożego Narodzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie w zgodzie z własnym stylem. Samo wybieranie i tworzenie dekoracji daje dużo radości i w prowadza w świąteczny nastrój.

 

 

Najnowsze wpisy