728 x 90

Ferie zimowe na sportowo – jaki sprzęt wybrać?

Ferie zimowe na sportowo – jaki sprzęt wybrać?

Przerwa zimowa to czas, który pomimo niskich temperatur, można spędzić bardzo aktywnie. Sporty zimowe mogą być świetnym sposobem na spędzenie ferii, który sprawi zarówno dorosłym, jak i dzieciom wiele frajdy. Szereg dostępnych dyscyplin, które można uprawiać w tym czasie, sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie! Należy pamiętać, że jazda na nartach, snowboard, zimowy górski trekking, czy łyżwiarstwo wymagają odpowiedniej odzieży i sprzętu sportowego. Sprawdź co znajduje się w ofercie produktowej sklepów sportowych w Zakopanem przy Krupówkach i spędź ten zimowy czas aktywnie!

Ciepło i bezpieczeństwo przede wszystkim!

Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze podczas uprawiania wszelakich sportów. Jednym z ważniejszych elementów podczas jazdy na nartach, snowboardzie czy na łyżwach jest kask, który ochroni Twoją głowę przed niebezpiecznymi urazami. Pamiętaj, że kask musi leżeć idealnie na głowie, aby spełniał swoją funkcję i nie sprawiał dyskomfortu. Ponadto ochraniacze na kolana, łokcie, a nawet na kość ogonową mogą okazać się bardzo pomocne, w szczególności jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tymi sportami zimowymi. Jeżeli wybierasz się na trekking górski powinieneś również odpowiednio przygotować się na taką wyprawę. Rodzaj potrzebnych akcesoriów zależy od stopnia trudności wędrówki. W niższy partiach gór raczki oraz kijki często są wystarczające. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia ciepła odzież. Aby nie dopuścić do wychłodzenia organizmu należy nosić bieliznę termoaktywną i dobrze dobraną odzież wierzchnią taką jak: kurtka czy spodnie narciarskie. Bardzo ważna jest też ciepła czapka, szalik lub komin i rękawiczki.

Wybierz swój niezbędny sprzęt sportowy

W zależności od wybranej dyscypliny sportów zimowych możesz potrzebować różnego rodzaju sprzętu. W przypadku jazdy na nartach lub snowboardzie konieczne są odpowiednio dobrane buty. Tak samo deska lub narty powinny być dopasowane przez profesjonalistę do Twojego wzrostu, wagi oraz posiadanych umiejętności.  Większość sklepów sportowych w Zakopanem przy Krupówkach posiada doradców, którzy pomogą Ci z wyborem odpowiedniego sprzętu i odpowiedzą na wszelkie nurtujące Cię pytania. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w łyżwiarstwie dobierz odpowiedni model łyżew. Pamiętaj, że zupełnie inne łyżwy należy wybrać do hokeja, inne do jazdy figurowej, a jeszcze inne do rekreacyjnego śmigania po lodowisku. Jeżeli preferujesz mniej intensywny wysiłek, ale nadal chcesz spędzić czas aktywnie, może warto zakupić sanki i czerpać radość ze zjazdu z małych górek? Pamiętaj, że zima, może być przyjemnym czasem, wypełnionym aktywnością fizyczną, która poprawi Twoją sylwetkę, zdrowie, odporność i samopoczucie. Wystarczy odpowiednio dobrana odzież i sprzęt sportowy!

Najnowsze wpisy