728 x 90

Honda Civic czy CR-V – który model lepiej sprawdzi się dla niedużej rodziny?

Honda Civic czy CR-V – który model lepiej sprawdzi się dla niedużej rodziny?

Nowe modele aut Hondy – Civic i CR-V – cieszą się sporym zainteresowaniem. Pierwszy z nich to samochód, którego sportowy charakter nie wyklucza bezpieczeństwa, komfortu i przestrzeni. Podobnie w przypadku CR-V, który mimo że stworzony z myślą o dalekich podróżach, został zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Który spośród tych modeli sprawdzi się lepiej jako samochód dla rodziny w modelu 2+1 czy 2+2?

Wybór rodzinnego samochodu

Zanim zdecydujemy się na konkretny model auta warto zastanowić się, jakie potrzeby powinien spełnić. Czy samochód ma nam służyć na co dzień, czy planujemy wyruszyć nim w dłuższą podróż? Warto również pamiętać o dodatkowych pasażerach, których możemy przewozić okazjonalnie jak znajomi, czy ktoś z rodziny. Dzięki temu będziemy mogli oszacować, ile miejsca potrzebujemy na foteliki i w bagażniku. Ponadto auta wyposażone w możliwość zamontowania akcesoriów do przewożenia rowerów, czy nart sprawdzą się na rodzinne wyjazdy za miasto. Komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie to podstawowy czynnik wyboru, o którym nie powinniśmy zapominać.

Honda Civic – czym zaskakuje?

Przyjrzyjmy się modelowi, który wyróżnia się sportową stylistyką. Jego płynny i dynamiczny design sugeruje, że auto zostało stworzone pod kątem wysokich osiągów i w celu dostarczania wysokich wrażeń z jazdy. Sportowe akcenty są zauważalne również w środku. Skórzana nakładka na kierownicę, luksusowe krzesła i duża przestrzeń na nogi sprawiają, że zarówno kierowca jak i pasażerowie mają zapewniony wysoki komfort jazdy. Dodatkowo tylne siedzenia składają się w uniwersalnej proporcji 60:40 co zwiększa przestrzeń bagażnika, dzięki czemu Honda Civic mimo sportowego charakteru pozwala na załadunek dużej ilości przedmiotów. System zainstalowany wewnątrz auta pozwala na słuchanie ulubionej muzyki czy oglądanie filmów, co w trakcie rodzinnej podróży może okazać się niezwykle przydatne. Przy zakupie auta, do wyboru są dwa zaawansowane silniki benzynowe. Oba modele pozwalają na ekonomiczną jazdę, ponieważ zapewniają maksymalną moc przy niewielkiej pojemności. Bardzo ważną kwestią przy wyborze auta dla rodziny jest bezpieczeństwo. Civic wyposażony jest w zaawansowaną technologię Honda Sensing, która została stworzona dla ochrony pasażerów i kierowcy. Auto ograniczy więc skutki kolizji (CMBS) przez redukcję prędkości w trakcie zagrożenia, czy ostrzeże w trakcie zjeżdżania z pasa ruchu (system RDM).

Nowoczesne rozwiązania Hondy CR-V

Dość duży samochód, który zachwyca swobodnym i nowoczesnym designem. Tak skrótowo można opisać Hondę CR-V. Samochód wyposażono w mechanizm, który pozwala jednym ruchem złożyć tylne siedzenia. Dodatkowo w niektórych wersjach benzynowych producent oferuje trzeci rząd siedzeń, które również mogą zostać złożone w bardzo łatwy sposób, zmieniając się w bagażnik. Jest to ciekawa opcja dla rodzin z dziećmi, jeśli akurat często lubimy podróżować. Kierowca może skorzystać z interfejsu umieszczonego tuż za kierownicą, który pozwala na wyświetlanie wiadomości SMS, informacje dźwiękowe, sterowanie funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy czy wyświetlanie informacji o serwisowaniu pojazdu. Podobnie jak w Hondzie Civic, i w tym modelu został zainstalowany system audio pozwalający na słuchanie muzyki czy podcastów. Nowym rozwiązaniem jest możliwość wyświetlania interfejsu telefonu na 7-calowym ekranie, a więc też wykonywanie połączeń i wysyłanie oraz odbieranie wiadomości SMS.

Samochód wyposażony jest w wiele innych funkcji, które dodatkowo zwiększają komfort. Aktywne żaluzje umieszczone na osłonie chłodnicy wpływają na aerodynamikę i zmniejszają poziom hałasu, spojler na klapie bagażnika nie tylko obniża opory powietrza, ale także turbulencje. Bagażnik można otwierać i zamykać przesuwając stopę pod tylnym zderzakiem, co więcej – można ustawić wysokość, do której się otwiera, co może być przydatne przy niższych garażach.

Każda rodzina powinna posiadać samochód, który poradzi sobie w każdym terenie. CR-V dzięki lżejszemu i sztywniejszemu podwoziu, czterokołowemu napędowi i nowemu układowi zawieszenia może poradzić sobie lepiej z różnorodną nawierzchnią. Producenci nie zapomnieli o oszczędności – wiele podzespołów i innowacyjny system zmniejszający tarcie sprawiają, że pojazd zużywa znacznie mniej paliwa.

Oprócz rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa znanych z Hondy Civic, CR-V wyposażony jest dodatkowo w system, który subtelnie wspomaga jazdę na wąskich zakrętach zarówno podczas większej, jak i mniejszej prędkości oraz system przekierowania energii, który podczas uderzenia z przodu przekierowuje silnik do tyłu i do dołu, aby ograniczyć nacisk na kabinę.

Co wybrać?

Modele Honda cechuje dbałość o komfort, bezpieczeństwo i sportowy design. Który spośród dwóch opisanych modeli sprawdzi się bardziej dla niedużej rodziny? To zdecydowanie model CR-V, ponieważ mimo swoich gabarytów jest o wiele bardziej funkcjonalny i pojemny. To drugie zwłaszcza, może być przydatne na co dzień, bo nieduża rodzina nie znaczy niewymagająca rodzina. Samochód ten będzie więc idealny w trakcie zakupów czy odbierania dzieci ze szkoły, ale także podczas dalekich wyjazdów, dając wtedy swobodę pakowania.

źródło: autowitolin.pl – samochody Honda

Najnowsze wpisy