728 x 90

Dell Precision Optimizer – jak to działa?

Dell Precision Optimizer – jak to działa?

Dell Precision Optimizer to autorskie rozwiązanie od firmy DELL, które ma na celu usprawnienie działania programów wybranych przez użytkownika. Oprogramowanie dostosowuje właściwości do obecnych wymagań. Zawsze dba o instalację świeżych i stabilnych aktualizacji systemu dla jego bezproblemowego działania. Program od DELL instaluje najlepsze certyfikowane sterowniki kart graficznych oraz wydajne wtyczki pamięci masowych i układów graficznych. Dell Precision Optimizer oferuje podgląd zasobów komputera na żywo w celu zweryfikowania wykorzystania poszczególnych sekcji naszego urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łatwo określić czy nasz komputer spełnia wymagania programu, w jakim pracujemy. Oprogramowanie zmienia preferencje systemu w czasie rzeczywistym, przyzwyczajając system do jak najwydajniejszej pracy z wybranym oprogramowaniem.

Czy oprogramowanie Dell Precision Optimizer można zainstalować na każdym komputerze?

Oprogramowania DELL nie można zainstalować na komputerach innych producentów. Dell Precision Optimizer jest w stanie współpracować jedynie z urządzeniami firmy DELL. Urządzenia te są dzięki temu optymalizowane do pracy na programach CAD-owskich oraz do współpracy z aplikacjami, które są w predefiniowanych profilach. Po uruchomieniu aplikacja prezentuje nam profile, gdzie możemy odnaleźć aplikacje, których pracę chcielibyśmy zoptymalizować. Domyślnie wszelka optymalizacja jest wyłączona. Po kliknięciu przycisku „ON” komputer zaczyna optymalizować ustawienia pod dane oprogramowanie, na którym pracujemy. Dell Precision Optimizer to również świetne narzędzie w kontekście naszych autorskich aplikacji.

Kiedy zajmujemy się pisaniem własnych aplikacji narzędzie od DELL, potrafi nam wiele powiedzieć o optymalizacji takiego programu. Warto więc pobrać i zainstalować Dell Precision Optimizer oraz dodać do niego naszą autorską aplikację w celu zweryfikowania, czy możemy ją jeszcze lepiej zoptymalizować. Taka optymalizacja trwa średnio od 8 do 24 godzin, po czym oprogramowanie informuje nas o zakończeniu procesu. Od tej pory możemy cieszyć się płynnym działaniem programu.

Czy Dell Precision Optimizer to oprogramowanie darmowe?

Dell Precision Optimizer w wersji standard to oprogramowanie w pełni darmowe. Znajdziemy je m.in. w modelach z serii Dell Latitude, Dell XPS czy Dell Precision. Istnieje jednak bardziej rozbudowana wersja tego oprogramowania. W przypadku wersji premium przyjdzie nam zapłacić 170$ w postaci jednokrotnej opłaty, a zakupione oprogramowanie służy nam na cały okres użytkowania stacji roboczej, na której zostało zainstalowane.

Czym różni się wersja standard od wersji premium?

Wersja standard to podstawowa odmiana optymalizatora od DELL. Posiada ona wcześniej określone profile, w których obecne są dane, w jaki sposób zoptymalizować daną aplikację. Wersja premium wyróżnia się tym, że posiada opcję “Machine Learning”, dzięki czemu jest w stanie uczyć się pracy z wybraną aplikacją w czasie rzeczywistym oraz ustawiać parametry stacji roboczej w ten sposób, aby praca była jak najbardziej wydajna, szybka i wygodna.

Dell Precision Optimizer to aplikacja dedykowana do urządzeń DELL pozwalająca na wydajną pracę z wybranym oprogramowaniem. Dodatkowe funkcje to aktualizacje systemu i wszelkich certyfikowanych sterowników komputera oraz możliwość podglądu zasobów komputera w czasie rzeczywistym. Warto wypróbować ten program na swoim urządzeniu od DELL!

źródło: grabthelap.com – sklep z laptopami Dell online

Najnowsze wpisy