728 x 90

Botox vs stymulatory tkankowe – jaki zabieg poradzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi?

Botox vs stymulatory tkankowe – jaki zabieg poradzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi?

Powszechnie uważa się, że pojawianie się pierwszych zmarszczek to oznaki starzenia się skóry. Warto jednak zaznaczyć, że zmarszczki mimiczne mogą powstać na naszej skórze nawet w bardzo młodym wieku i nie oznacza to, że naskórek przedwcześnie się starzeje. Zmarszczki mimiczne występują u wielu osób i zazwyczaj nie mamy wpływu na ich powstanie – istnieją jednak skuteczne sposoby na pozbycie się ich.

Botox – najpopularniejsza metoda na pozbycie się zmarszczek

Zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową zdobyły ogromną popularność już wiele lat temu. Wstrzykiwanie botoxu jest sposobem na starzenie się skóry, ponieważ toksyna botulinowa świetnie radzi sobie z utratą jędrności i gęstości naskórka. Skuteczność botoxu wynika z faktu, iż toksyna botulinowa powoduje swoisty paraliż mięśni w miejscu, w którym zostanie wstrzyknięta. Zmarszczki mimiczne pojawiają się głównie z powodu nadmiernego napięcia mięśniowego, więc botox uderza w przyczynę powstawania nieestetycznych załamań skórnych. Co ciekawe, systematyczne wstrzykiwanie botoxu w wybrane miejsce niemalże na stałe usuwa napięcie mięśniowe, dzięki czemu po długiej terapii możemy całkowicie zaprzestać korzystania z zabiegów, a zmarszczki nie wrócą od razu.

Stymulatory tkankowe – rewolucyjne odkrycie medycyny estetycznej

Stymulatory tkankowe działają w zupełnie inny sposób niż botox oraz innego rodzaju wypełniacze. Stymulatory tkankowe mają naturalnie odbudowywać nasz naskórek, pozytywnie wpływać na produkcję kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za jędrność oraz młodzieńczy wygląd naskórka. Zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe dają bardzo naturalny efekt, gdyż nie wypełniają naskórka, nie paraliżują mięśni, a jedynie przywracają to, co naturalne. Można stwierdzić, że stymulatory tkankowe mają w pewnym sensie cofać czas. Warto również zaznaczyć, że stymulatory tkankowe mogą być stosowane zapobiegawczo, gdy tylko widzimy pierwsze zmarszczki, a także wtedy, kiedy nasza skóra ma widoczne oznaki starzenia.

Botox czy stymulatory tkankowe, czyli jak pozbyć się zmarszczek mimicznych?

W gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej znajdujemy uniwersalne urządzenia zwane kombajnami kosmetycznymi, które stanowią podstawę do wykonania pracy przez specjalistów. W medycynie estetycznej wszystko musi być idealne – od kombajnów kosmetycznych i innych elementów sanitarnych, po implanty, więc powszechnie stosuje się maszyny do polerowania i szlifowania. Gabinety wyposażone w kombajny kosmetyczne oferują zazwyczaj bardzo wiele usług, ponieważ jedno urządzenie umożliwia wykonanie najróżniejszych zabiegów – pomocne jest również przy wstrzykiwaniu botoxu i stymulatorów tkankowych.

Botox to substancja stosowana od wielu lat i dla wielu osób daje bardzo zadowalające efekty. Należy jednak podkreślić, że ciągłe unieruchamianie oznaczonych mięśni nie jest niczym naturalnym dla naszego ciała i skóry. Długotrwałe stosowanie botoxu może osłabiać mięśnie, co w późniejszym stadium oznacza zanikanie prawidłowego, ostrego owalu twarzy.

Stymulatory tkankowe nie przynoszą natychmiastowych i tak spektakularnych efektów, jak botox, jednak są zdecydowanie bardziej naturalne. Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych możemy systematycznie powtarzać i jest to zalecane, aby uzyskać wymarzony wygląd naskórka. Stymulatory tkankowe mają wszechstronne zastosowanie – nie tylko wpływają na zmniejszenie widoczności zmarszczek, ale również pozytywnie oddziałują na koloryt i ogólną kondycję skóry.

Zarówno botox, jak i stymulatory tkankowe świetnie poradzą sobie ze zmarszczkami mimicznymi. Stymulatory tkankowe znakomicie sprawdzą się u osób, które nie mają głębokich zmarszczek oraz chcą działać naturalnie. Z kolei botox będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą dosłownie w mgnieniu oka pozbyć się zmarszczek.

Najnowsze wpisy