728 x 90

Walka z cellulitem krok po kroku

Walka z cellulitem krok po kroku

Niemalże 90% dorosłych kobiet boryka się z uciążliwym, nieestetycznym cellulitem. Kliniki kosmetologii w Warszawie starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientek, wprowadzając coraz to skuteczniejsze metody walki ze zmianami skórnymi. Endermologia LPG Alliance to jedna z najskuteczniejszych metod terapii antycellulitowej. Bezinwazyjny, bezpieczny oraz bezbolesny zabieg pomaga zredukować oporną, zbędną tkankę tłuszczową, wymodelować sylwetkę, ujędrnić i napiąć skórę.

Co to endermologia LPG Alliance?

Endermologia LPG Alliance to metoda mechanicznej stymulacji skóry. Pozwala na reaktywację uśpionych komórek, umieszczonych w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu niweluje nieestetyczne i uciążliwe zmiany tj. cellulit. Innowacyjna forma terapii antycellulitowej oddziałuje na skórę na trzech płaszczyznach, pomaga zredukować poziom tkanki tłuszczowej, wyeliminować cellulit oraz ujędrnić skórę. Specjalistyczny masaż miejsc dotkniętych cellulitem pozwala rozbić złogi tkanki tłuszczowej i jednocześnie pozbyć się nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Ponadto terapia skutecznie przywraca naturalny blask skóry, poprawia jej koloryt, pozwala pozbyć się bóli mięśniowych czy poprawić krążenie krwi. Wszystkie te efekty jesteśmy w stanie osiągnąć za pomocą krótkiego, odprężającego i nieinwazyjnego zabiegu. Endermologia jest pierwszą metodą terapii antycellulitowej zaakceptowaną przez amerykańską Agencję Żywności i Leków.

Wbudowany w urządzenie Sensor Identyfikacji Skóry Alliance pozwala na identyfikację skóry klienta. Dzięki temu maszyna sama dobiera rodzaj zabiegu do jakości, włóknistości i elastyczności tkanek. Wskazania do zabiegu Endermologii LPG Alliance to przede wszystkim:

  • Cellulit,
  • zmarszczki,
  • zmiany skórne tj. obrzęki, blizny, rozstępy, zastoje,
  • zbędna tkanka tłuszczowa,
  • utracona jędrność skóry.

Przeciwwskazania to przede wszystkim stany zapalne, rozruszniki serca, miażdżyca naczyń obwodowych, epilepsja, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, ciąża, wysoka gorączka oraz niedawno przebyte zawały serca.

Endermologia LPG Alliance – przebieg terapii antycellulitowej

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii należy udać się na konsultację, podczas której specjalista będzie mógł określić stan skóry i dobrać najskuteczniejszą formę zabiegów. W przypadku Endermologii LPG Alliance poleca się powtórzyć zabieg 6- 10 razy. Osiągnięte rezultaty utrzymują się kilka miesięcy, dlatego w celu utrwalenia ich należy powtarzać zabieg raz w miesiącu. Przed zabiegiem konieczne jest założenie specjalnego kostiumu. Terapeuta przesuwa maszynę, składającą się z rolek masujących oraz komory ssącej po ciele pacjenta.  Każdy zabieg trwa od 35 do 60 minut.  Dyskomfort odczuwalny w czasie terapii zwykle jest kwestią indywidualną zależną od wielu czynników. Zazwyczaj jednak zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz odprężający.

Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna są konieczne do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, cellulit bywa bardzo uciążliwy i żadne zdrowe nawyki nie są w stanie go zredukować czy wyeliminować. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy połączyć regularną aktywność fizyczną ze zdrowym odżywianiem i zabiegami Endermologii LPG Alliance

Najnowsze wpisy