728 x 90

Wyjątkowa biżuteria ślubna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wyjątkowa biżuteria ślubna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każda przyszła panna młoda marzy o tym, aby podczas swojego ślubu i wesela wyglądać zjawiskowo. Uzupełnieniem ślubnej stylizacji będzie fryzura, manicure, makijaż, ale również biżuteria.

Jaką biżuterię wybrać?

Powyższe pytanie zadaje sobie każda panna młoda, która odwiedza salony sukien ślubnych oraz przegląda sklepy internetowe oferujące sprzedaż wyjątkowych ozdób, w tym ślubnej biżuterii. Kolczyki, łańcuszek, a może bransoletka? Warto by każdy z tych elementów był perfekcyjnie dopasowany do ślubnej stylizacji.

Warto podkreślić, że zakładanie plastikowej czy sztucznej biżuterii w tak wyjątkowy dzień jest rozwiązaniem mało estetycznym. Niestety taka biżuteria wygląda na zdjęciach i filmikach tandetnie oraz mało stylowo. Jeśli więc budżet panny młodej jest ograniczony, warto by w jej szkatułce znalazła się pozłacana biżuteria ślubna. Dobrym rozwiązaniem będzie również biżuteria ślubna srebrna, która dzięki niepowtarzalnym szlifom doda całej stylizacji nieco oryginalności.

Kolczyki a fryzura

Decydując się na założenie kolczyków, warto dobrać je do planowanego upięcia włosów. Ważne jest, by kolczyki korespondowały nie tylko z fryzurą, ale również z kształtem twarzy panny młodej i kolorystyką, w której utrzymany jest makijaż.

Do długich rozpuszczonych włosów pasować będą kolczyki wiszące, bogato zdobione. To rozwiązanie sprawdzi się również przy włosach spiętych w misterne koki. Splecione w warkocz włosy dobrze korespondować będą z kolczykami skromniejszymi, np. sztyftami. Krótkie kolczyki dobrze sprawdzą się także przy fryzurach, które wykorzystują opaskę lub kwiaty jako wiodące ozdoby głowy.

Jaki łańcuszek wybrać?

Długość i forma łańcuszka uzależniona jest przede wszystkim dekoltu sukni ślubnej. To on determinuje jaka ozdoba szyi będzie najodpowiedniejsza. Wybierając odpowiedni łańcuszek do dekoltu sukni ślubnej, należy uwzględnić też aspekt praktyczny. Oznacza to, że długie naszyjniki lub te bogato zdobione mogą okazać się za ciężkie i niewygodne. Warto więc postawić na naszyjnik krótszy, szczególnie pasujący do sukni z prostym lub okrągłym dekoltem, taki jak choker czy delikatna kolia z cyrkonii. Jeśli suknia ślubna jest zabudowana pod szyją lub ma asymetryczny dekolt (np. na jedno ramię), poleca się zrezygnowanie z naszyjnika i wybranie innej biżuterii (np. strojniejszych kolczyków czy dużego pierścionka).

Czy bransoletka jest zbędną biżuterią?

Bransoletka stanowi świetnie uzupełnienie ślubnej kreacji, mimo że wiele panien młodych z niej rezygnuje, twierdząc, że jest ona zbędnym dodatkiem. Ozdoba na nadgarstku nie jest bowiem aż tak widoczna, jak naszyjnik czy kolczyki. Zapewne będzie jednak fantastycznie wyeksponowana podczas wymiany obrączek przez parę młodą. Ponadto sprawdzi się przy sukni z odkrytymi rękami (wtedy będzie bardziej zauważalna). Pięknie będzie również prezentować się na zdjęciach przedstawiających pannę młodą trzymającą bukiet kwiatów.

Najważniejsza biżuteria ślubna – obrączki

Obrączki stanowią nieodłączny element ślubu. Są one symbolem wierności oraz wzajemnej miłości. Przy wyborze obrączek ślubnych nie warto kierować się obecnie panującą modą, ponieważ obrączka będzie nam towarzyszyć przez resztę życia i będzie przypominać o małżeńskim przyrzeczeniu. Przy wyborze obrączek należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj kruszcu oraz jego próbę. Aby posiadać oryginalne obrączki ślubne, można je poddać grawerunkowi po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie. Teksty grawerunku mogą przyjąć różną formę – wszystko zależy od pomysłowości pary młodej. Dużą popularnością cieszą się również obrączki ślubne ręcznie robione, które są unikatowe i charakteryzują się oryginalnym designem.

Mimo że wybór biżuterii uzależniony jest od preferencji estetycznych, warto pamiętać o spójności ozdób ze stylizacją, której podstawą jest suknia ślubna oraz bukiet kwiatów. Przed kupnem biżuterii warto ją przymierzyć wraz z suknią, by osiągnąć efekt, który wywoła uśmiech zachwytu na twarzy wybranka oraz zgromadzonych gości.

Najnowsze wpisy