728 x 90

Jak dbać o smartfon podczas uprawiania sportu?

Jak dbać o smartfon podczas uprawiania sportu?

Aktywność fizyczna jest ważna dla bardzo wielu osób. Ćwiczymy zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Jedną z bardzo popularnych form aktywności jest bieganie, będące jednocześnie idealnym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów, spalenie tkanki tłuszczowej oraz polepszenie kondycji.

Smartfon i ćwiczenia

Trening zazwyczaj nie trwa tylko kilku minut, często spędzamy na siłowni długie godziny lub biegamy w odległe miejsca i wówczas zastanawiamy się, czym się wtedy zająć? Najczęściej zabieramy ze sobą telefon, który towarzyszy nam niemalże przez cały dzień. Dzięki niemu mamy możliwość posłuchania muzyki, podcastu czy wiadomości, a ćwicząc na rowerku stacjonarnym, możemy nawet obejrzeć film. Szczególnie wiele osób korzysta z telefonów marki Apple, które nie należą do tych z najniższej półki cenowej. O iPhone staramy się zadbać jak najlepiej, aby posłużył nam na długie lata, zakładamy na niego szkła hartowane oraz obudowy. Mimo zastosowania tych zabezpieczeń upadek telefonu i tak może wiązać się z jego zniszczeniem. Zwłaszcza podczas biegania wykonujemy szybkie i gwałtowne ruchy, przez co iPhone jest szczególnie narażony na ewentualne wypadnięcie z dłoni czy kieszeni. Dodatkowo siłownia to miejsce, gdzie jest często ogromna ilość osób, wiele z nich wykorzystuje do ćwiczeń ciężary i jeśli nie mamy gdzie położyć naszego telefonu podczas wykonywania treningu i umiejscawiamy go na ziemi, narażamy go na zniszczenie.

Co ułatwi zadbanie o iPhone’a podczas wykonywania treningu?

Część osób po prostu stara się trzymać telefon w dłoni czy kieszeni, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Podczas biegania o potknięcie nie jest trudno i wówczas nasz telefon może z impetem uderzyć w ziemię. Z kolei w kieszeniach często mamy inne rzeczy, przykładowo klucze, które mogą doprowadzić do porysowania iPhone’a. Bardzo ciekawą formą trzymania telefonu zawsze przy sobie jest opaska na ramię – telefon umiejscawiamy w specjalnym pokrowcu, który znajduje się na pasku. Pokrowiec ten zabezpiecza nasz telefon również przed ewentualnym zalaniem, jeśli podczas ćwiczeń na zewnątrz złapie nas deszcz. Podobny pas znajdziemy również z możliwością umiejscowienia go na biodrach.

Bardzo uniwersalną formą przechowywania iPhone’a jest po prostu saszetka typu nerka. Tego typu akcesoria umieszcza się głównie na biodrach lub przewiesza przez ramię, dzięki czemu są wygodne oraz funkcjonalne. Nerki posiadają zazwyczaj wiele przegródek, w których oprócz telefonu, schowamy słuchawki, klucze czy nawet portfel.

Jeśli wszystkie dodatkowe akcesoria Cię odstraszają, nie chcesz dodawać sobie dodatkowego obciążenia, warto zainwestować w solidny pokrowiec na iPhone’a. Najlepsze z nich okrywają cały telefon, są wykonane z wodoodpornych materiałów oraz często zawierają specjalne uchwyty do lepszego trzymania lub można zawiesić je na szyi.

Popularną wiosenną formą aktywności fizycznej jest jazda na rowerze. Rowerki, bieżnie, czy orbitreki na siłowni są najczęściej wyposażone w specjalne uchwyty na telefon, ale rowery tradycyjne raczej nie posiadają takich udogodnień. Wówczas w celu zabezpieczenia naszego telefonu, możemy zaopatrzyć się w pokrowiec, który jest umieszczony na specjalnym uchwycie, który umieszcza się na kierownicy roweru. Przód pokrowca jest zazwyczaj przezroczysty, dzięki czemu bez problemu możemy przykładowo śledzić przebytą trasę na mapie.

Mimo wielu starań, telefon podczas uprawiania sportu może ulec uszkodzeniom. Nie tylko mechanicznym. Nasz pot może doprowadzić do zawilgocenia ważnych komponentów, co odbije się na funkcjonowaniu urządzenia. Jeśli zauważasz, że Twój iPhone szwankuje, skorzystaj z pomocy profesjonalnego serwisu Apple w Warszawie. Możesz liczyć na szybką diagnostykę i przeprowadzenie napraw z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych części. Dzięki temu Twój iPhone nie straci na swojej wydajności.

Najnowsze wpisy