728 x 90

Jak pokonać niechęć do seksu u mężczyzny? Rady seksuologów

Jak pokonać niechęć do seksu u mężczyzny? Rady seksuologów

Podstawa to harmonijne relacje partnerskie 

Wbrew stereotypom męskie problemy z seksem małżeńskim nie należą do rzadkości. Nie jest bowiem prawdą, że mężczyzna jest zawsze gotowy do zbliżenia. Relacje seksualne w małżeńskie należą do – tylko jednego z wielu – wymiarów relacji partnerskich i składa się na ich kształt wiele czynników, od kondycji psycho-fizycznej obojga małżonków, do aktualnej sytuacji związku. Podstawą udanego seksu w małżeństwie są więc harmonijne relacje partnerskie. Niechęć do seksu, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, może mieć różnorodne źródła – od hormonalnych i neurologicznych zaczynając, na problemach z poczuciem własnej wartości koncząc. Psychologia męskiego pożądania wcale nie jest prosta, a męska seksualność niejednokrotnie wymaga wiele uwagi i refleksji, w tym konsultacji psychologicznych i seksuologicznych. Brak popędu u mężczyzny powinien więc zostać skonsultowany u seksuologa.

Męska niechęć do seksu – jakie są jej najpopularniejsze przyczyny?

Brak popędu u mężczyzny może mieć podłoże somatyczne, w tym nowotworowe i neurologiczne. Dlatego diagnostykę problemów małżeńskich w sferze życia seksualnego rozpocząć należy od wykonania podstawowych badań lekarskich i ewentualnych konsultacji specjalistycznych. Jak twierdzą jednak specjaliści w dziedzinie seksuologii: męska niechęć do seksu najczęściej ma swe źródło psychologiczne. Nasza poradnia seksuologiczna w Łodzi codziennie rozwiązuje problemy mężczyzn z przewlekłym zmęczeniem, niedoborem snu, stresem małżeńskim, a także poważanymi urazami i traumami seksualnymi. Nie warto ryzykować rozpadu związku z powodu tego rodzaju problemów, bowiem każdy z nich można objąć terapią.

Poradnia seksuologiczna Łódź – co seksuolodzy radzą parom małżeńskim w kryzysie?

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na udany seks, bowiem seksualność jest zawsze problemem pary. Brak popędu u mężczyzny będącego w stałym związku może być spowodowany monotonią i nudą, bowiem rutyna małżeńska potrafi zabić każdą namiętność. Seksuolodzy zalecają, aby para małżeńska szukała nowych inspiracji w seksie, dbając także o indywidualne potrzeby małżonków. Wspólny wypad na weekend tylko we dwoje, elegancka bielizna, dobre wino – możliwości urozmaicenia życia małżeńskiego jest wiele. Warto również zadbać o to, aby być atrakcyjnym dla partnera i… dla siebie! Dopiero, kiedy czujemy się sami dla siebie godni miłości i pożądania, mamy motywację, aby chcieć uwodzić. Nasza poradnia seksulogiczna w Łodzi jest miejscem, gdzie – niekiedy po wielu latach – mężowie potrafią poprosić żony o spełnienie ich fantazji i zrealizowanie potrzeb małżeńskich. A recepta na udany seks w małżeństwie to właśnie umiejętność słuchania partnera i dawania sobie prawa do wyrażania siebie. W wielu przypadkach par w kryzysie małżeńskim, w którym męska niechęć do seksu osłabia związek, receptą jest nawet krótkoterminowa terapia par. Seksuolog potrafi spojrzeć na parę z zewnętrznej, zdrowej perspektywy i nauczyć każdego z małżonków rozumienia siebie i partnera.

Poradnia seksuologiczna w Łodzi stanowi bezpieczną przystań, w której omówić można wiele życiowych burz i poszukać konstruktywnych rozwiązań. Małżeństwo potrzebuje także sporej dozy zaufania obojga partnerów, zdarza się więc także, że receptą na udany seks w małżeństwie jest chwilowy urlop od siebie i na przykład samotna wyprawa lub wypad w góry tylko w męskim gronie. Pamiętajmy o tym, że ludzka seksualność jest sferą indywidualnej wrażliwości, dlatego sygnały takie jak brak popędu u mężczyzny lub powracająca niechęć do seksu z żoną wymagają uwagi, troski i nieosądzającej postawy wsparcia. Poradnia seksuologiczna to miejsce takiej, bezpiecznej pomocy dla osób borykających się z problemami w związku.

Najnowsze wpisy